BİZ KİMİZ
NE YAPARIZ
?

SİSAR Mühendislik Yangın Güvenlik Sistemleri ekibi olarak 1998 yılından itibaren uzmanlık alanımız Yangın Mühendisliği ve Yangından Korunma konularında, ihtiyaç olan her konuda profesyonel ve deneyimli kadromuzla hizmetinizdeyiz.

Bilindiği gibi; Yangın Günvenlik Sistemleri sektöründe ürün, özellikleri her geçen gün hızla ve olumlu yönde değişmektedir. Müşterilerimizin ihtiyaçına ve beklentilerine uygun hizmeti en uygun fiyatla sağlamak ve sağladığımız ürün ve sistemin yasal garantilerini hassasiyetle takip ederek satış sonrası kesintisiz hizmetimiz ile sistemimizin performansını üst düzeyde tutabilmek öncelikli amacımızdır.

Sisar Mühendislik; otomotiv, tekstil, otelcilik, madencilik gibi bir çok fatklı sektördeki firmalara yangın güvenlik sistemleri alanında hızlı ve güvenilir çözümler sunmaktadır.

Firmamız, mühendislik kadrosu ve uzman teknik ekipleri ile birlikte yangın söndürme sistemlerinin NFPA standartlarına uygun olarak tasarımını yapmakta, kurulumunu gerçekleştirmekte ve kurulan sistemlerin sürekli olarak takibini yapmaktadır.

ŞİRKET POLİTİKAMIZ

Yenilikçi ve güvenilir yangın söndürme sistemi ve ekipmanlarını tanıtmak, yangın korunum sistemleri ve yangın güvenlik sistemleri alanında kurumları gerçekleştirmek ve sistemlerin periyodik olarak kontrolünü yapmak öncelikli amacımızdır.

FirePro Aerosol Gazlı Yangın Söndürme Sistemi:

FirePro aerosol gazlı yangın söndürme sistemi, UL, FPCB, BSI, LPCB gibi bir çok uluslararası kurum tarafından onaylanan NFPA standartlarına göre tasarımı yapılan yenilikçi sistemlerdir. Elektrik panoları, arşiv odaları, bilgi işlem odaları, trafolar gibi su ile söndürme yapılamayan alanlarda en uygun çözümdür.

Sistemin basınçlı olmaması, kolay kurulum, maliyet avantajı ve 15 yıl garantisi ile birlikte aktivasyon sonrası ardında hiçbir kalıntı bırakmaması en büyük avantajlar arasındadır. Sisar Mühendislik; FirePro Aerosol Söndürme Sistemleri’nin yetkili distribütörüdür.

Otomatik Gazlı Yangın Söndürme Sistemleri:

Özellikle elektrik kaynaklı ve özel önlem alınması gerektiren mahallerde otomatik gazlı yangın söndürme sistemleri kullanılır. CO2. FM200. Inert gazlar ve Novec 1230 kurulumunu ve tedarikini yaptığımız sistemler arasındadır. Deneyimli mühendis kadromuz ile hidrolik hesaplar ve projelerini tasarladığımız sistemlerin NFPA, VDS gibi standartlara uygun çözümler üretiyoruz.

Sulu Söndürme Sistemleri:

Binaların Yangından korunması hakkındaki yönetmeliğe uygun olarak projelendirdiğimiz söndürme sistemleri; yangın pompaları, yangın dolapları, itfaiye bağlantı ağzı, hidrantlar ve yağmurlama (sprinkler) sistemlerinden oluşmaktadır. Uluslararası bir çok firmanın temsilciliğinin vermiş olduğu güven ile UL/FM onaylı malzemeler seçilerek NFPA veya EN standartlarına göre tasarım ve uygulamalar firmamız tarafından yapılmaktadır.

Köpüklü Söndürme Sistemleri:

Su ile genleşen veya parlayıcı maddelerin bulunduğu mahallerde köpüklü söndürme sistemleri EN ve NFPA normlarına göre tasarımı yapılarak uygulanmaktadır. Özel eğitimli mühendis kadromuz ile birlikte projelendirme ve hesaplamaları yapılarak uygulama yapılacak alanların riskleri belirlenir. MSDS raporları köpüklü söndürme sistemi tasarımında önemli bir faktördür. Atmosferik veya bladder tanklı tasarımlar uluslararası onaylara sahip malzemelerin tedariki ile birlikte alandaki risklere uygun olarak çözümler sunabilmektedir.

Yangın Algılama ve İhbar Sistemleri:

Sisar Mühendislik, Yangın Algılama sektöründe 100 yılı aşkın süredir deneyimli olan ZETTLER ve FIRECLASS marka ürünlerin Türkiye yetkili distribütörleri arasındadır. Ürünlerimiz dünya çapında birçok geçerli sertifikasyonlara sahiptir. Üstün yangın algılama sistemleri metotları ile yanlış alarm verme durumu ortadan kaldırılmıştır. Özellikle kombine duman ısı ve karbon monoksit algılayan multisensör detektörlerimiz yanlış alarmlara karşı yüksek direnç sağlar.

Renkli dokunmatik ekranı panellerimiz üzerinden yangının hangi noktada çıktığı proje üzerinden hızlı bir şekilde tespit edilerek, ekran uyarı alınmasını sağlar. Her çevrimde 250 adres ve toplamda 2000 adrese kadar bir panel üzerinden izlenebilir. Özel önlem gerektiren alanlarda entegre kameralı, UL/FM onaylı alev dedektörleri, ışın tipi detektörler, hava örneklemeli sistemler ve linear ısı detektörleri kullanılan ürünlerin başlıcalarıdır.

Davlumbaz Söndürme Sistemleri:

Mutfaklarda kullanılan davlumbazlarda çıkan yangınlara karşı UL 300 onaylı davlumbaz söndürme sistemleri projelendirme ve uygulamaları tarafımızca yapılarak müşterilerimize sunulmaktadır.

F Sınıfı yangılara karşı etkili olan sistemlerimiz, kolay hızlı ve ekonomik bir çözüm ile tarafınıza sunulmaktadır.